Posted in "Jak uczyć dziecko języka?Metody nauki

Zajęcia językowe przez internet są łatwe i wygodne

Witam ciepło i nie będę ukrywać, że tym razem chcę Cię przekonać do zajęć językowych online z lektorem na żywo! 😉

Dlaczego? A dlatego, że mam bardzo pozytywne doświadczenia w prowadzeniu takich zajęć, jak i uczeniu się w ten sposób (w moim wypadku jest to język arabski).

Zanim obejrzysz video na temat tego, w jakich sytuacjach zajęcia online są świetnym wyborem, to pozwól, że przedstawię Ci listę techniczną dotyczącą zajęć online 🙂 Z pewnością zastanawiasz się, jakiego ‚super’ sprzętu potrzebujesz, by moc mieć takie zajęcia, wiele osób pyta mnie o to.

Tak na serio potrzeba niewiele:

 1. Komputer stacjonarny lub laptop lub tablet lub notebook (telefon odpada, bo niewygodnie się jednocześnie pisze na czacie lub czyta dokument w pdfie..) Sprzęt powinien nie być zagracony, by podczas zajęć szybko chodził zarówno czat, jak i linki do nagrań wysyłane przez lektora. 
 2. Połączenie z internetem: stałe łącze lub przenośny router (wifi może bardzo przerywać). Istotna jest też jakość połączenia, a więc np sprawność routera, itp.
 3. Spokojny czas. Fakt, wygoda domowego zacisza lub spokojna kawiarnia to super zalety lekcji online na żywo. Tak, czy inaczej należy wygospodarować tę godzinę czy dłużej w czasie wolnym od ewentualnych telefonów, załatwiania spraw, wizyt innych osób w domu itp. po to, by maksymalnie skorzystać z tych zajęć i móc efektywnie się uczyć.
 4. Wygodne miejsce. Dom, lokalna cicha kawiarnia to świetne miejsca na zajęcia online na żywo. Warto znaleźć odpowiednie miejsce: wygodny stolik, fotel, miękkie krzesło 🙂 Brak towarzystwa w danym miejscu jest też istotny – by uniknąć hałasu i rozproszeń. Park, centrum handlowe, czy zatłoczona kawiarnia wg mnie nie są dobrym miejscem..
 5. Jedzenie i picie. Od razu powiem, że jedzenie odpada – chyba nie chcesz się zakrztusić, gdy lektor będzie prosił o wypowiedź 😉 Natomiast picie jak najbardziej jest dozwolone, a nawet wskazane! Napoje takie, jak woda, sok, lemoniada nawilżą gardło w czasie intensywnego mówienia, a kawa pobudzi komórki mózgowe do bardziej wytężonej pracy 😀 Dodatkowym atutem tej kwestii jest możliwość wyboru ulubionego napoju w zaciszu domowym chociażby. 
 6. Notatnik 🙂 Powiesz – co? Przecież to zajęcia na czacie z kamerką.. Owszem, zawsze proszę kursantów o organizacje swoich notatek, ale nie musi to być papierowy zeszyt! Notowanie jest bardzo ważne, by treści z zajęć nie uległy zapomnieniu (po co marnować czas i pieniądze i powtarzać). Jest to szczególnie ważne dla dyslektyków. Może to być tradycyjny zeszyt lub notowanie w Wordzie, w aplikacjach na telefonie i/lub po każdej lekcji przekopiowanie zapisu czatu do programu tekstowego. W niektórych programach można też nagrywać lekcje, ale to już indywidualny wybór kursanta – nie każdy uczeń lubi się nagrywać nawet jeśli byłby to tylko jego głos, bez twarzy 😉 
 7. Najważniejsze na koniec — Komunikator, który lubisz! Nie narzucony, ale ten, który Ty akceptujesz. Może to być Skype lub Google Hangout lub appear.in lub Whereby, niektórzy lektorzy (rzadko) pracują też na Zoomie. To Ty masz wybrać ten, który nie zaśmieci Ci komputera czy tabletu i będzie działał bardzo dobrze i wygodnie na Twoim sprzęcie 🙂 

 

Chcesz darmową krótką lekcję próbną? Umów się ze mną na 30 minut testu Twoich zajęć online 🙂 Pracuję popołudniu – na pewno uda się nam znaleźć dogodny termin — Napisz do mnie w zakładce ‚Contact’ śmiało! 

Lekcje online na żywo są adresowane szczególnie do:

 •  Osób dorosłych w wieku 19 – 70
 • Dzieci w wieku 9 – 18
 • Mam i ojców, którzy nie mają czasu dojeżdżać na zajęcia
 • Twojej firmy — dla Ciebie jako szefa / menedżera oraz Twoich pracowników na zajęcia in-company w wygodnym wydaniu online

Do zobaczenia przez kamerkę! 🙂

 

 

 

 

 

 

Ten post nie został jeszcze skomentowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyszukaj interesującą Cię treść

Twój koszyk