Posted in "Jak uczyć dziecko języka?Metody nauki

Nauka online warta Twojego czasu oraz nowe rozwiązania dla dzieci

Witaj, na początek wyznam szczerze, że coś takiego jak nauka zdalna dzieci nie istnieje w pojęciu naukowym.. Szok?

Z dorosłymi też różnie bywa online. I teraz pomyślisz, że tym wyznaniem podkopuję sobie interes, ale jestem szczera, bazuję na moim doświadczeniu – już ponad 10 lat pracy w zawodzie! ‚Ale przecież teraz szkoła uczy zdalnie, poza tym jest sporo aplikacji i kursów online na żywo też dla dzieci!’ – pomyślisz. Owszem. Jest. Ale co z tego? Czy sprawdziłeś lub zapytałeś twórców tych kursów lub pedagogów o metodykę tego typu nauki? Czy wiesz, że praca mózgu dziecka różni się znacząco od pracy mózgu dorosłego? Czy wiesz, że dorośli z połączeniem pewnych typów osobowości lub (czasem nie zdiagnozowanymi) różnicami, typu dysleksja/asperger, itp. nie są w ogóle predysponowani do nauki zdalnej?

Zdaję sobie sprawę z szoku, który Ci zafundowałam, ale pozwól, że objaśnię to dokładniej w tych krótkich nagraniach 🙂 — wysłuchaj ich do końca, bo właśnie na końcu zawieram pewien test sprawdzający wypowiedziane prawdy:

O dorosłych, włącz:

 

 

 

 

Jakie rozwiązania proponuje Lingua w kreatywnej nauce online dla dorosłych:

  • Zajęcia online na żywo – indywidualnie: cała koncentracja lektora jest na Tobie, a on sam jest do Twojej dyspozycji mailowo gdy napotkasz problem z rozumieniem nowych treści z lekcji
  • Lekcje e-mail – też indywidualnie:  dostosowane do Ciebie i Twojego tempa nauki, bez presji, zero umawianych godzin, ale jednocześnie stała motywacja Twojego procesu nauki
  • Trening ze ścieżką celu i drogą realizacji: niekoniecznie dla wytrwałych, ale dla lubiących wyzwania i moment dojścia do celu oraz wyznaczanie coraz to nowszych misji!

 

A teraz o dzieciach, włącz:

 

 

 

Jakie rozwiązania proponuje Lingua zamiast nauki online dla niemowląt, małych dzieci i dzieci szkolnych:

  • mini kurs dla ich rodziców 😉 mamy w zespole Lingua różnych specjalistów od rozwoju dzieci i proponujemy mini-szkolenie z takimi osobami, jak psycholog, pedagog, pedagog NVC (porozumienia bez przemocy), doradca rodzinny (wsparcie dla mam i ojców), nauczyciel języka z wieloletnim stażem 🙂
  • nianie językowe w Warszawie i okolicach: obcojęzyczna opiekunka po prostu przyjedzie i zaopiekuje się dzieckiem/dziećmi komunikując się z nimi tylko i wyłącznie w danym języku; są też dodatkowe opcje: 1. opieka ze specjalnym programem edukacyjnym i 2. opieka + drobne prace porządkowe (dla zmęczonych rodziców) w domu, typu zmywanie, odkurzenie, posprzątanie pokoju dziecka, posortowanie ubrań dziecka, itp.
  • guwernantka (to wcale nie przeżytek!) w Warszawie i okolicach: obcojęzyczna lub Polka-lektor języka obcego, która będzie towarzyszyć dziecku pod nieobecność rodziców i zapewni mu bezpieczeństwo połączone z pomocą w lekcjach języka i zapewni rodzicom spokój o nie i sposób w jaki spędza czas nawet jeśli ma ono 10,11 czy 13 lat.

Więc — trochę poleciałam z negatywami nt. nauki online, ale mam nadzieję, że opisałam je w jasny sposób oraz zadowoliły Cię ciekawe rozwiązania i alternatywy, które proponuję.

Które rozwiązanie wybierzesz dla siebie lub dziecka? 🙂 Myślę, że warto podlinkować ten wpis znajomym i rodzinie, szczególnie teraz! 

Powodzenia i efektywnej oraz przyjemnej nauki 😉 

 

A jeśli Ci się spieszy, to zajrzyj tu i oda razu wykup naukę dowolnego języka dla siebie lub dziecka (nianie traktujemy oddzielnie – proszę o kontakt) :

https://linguasystem.com/shop/

Ten post nie został jeszcze skomentowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyszukaj interesującą Cię treść

Twój koszyk