Posted in Jak nauczyć się języka samemu?

Jakiego języka warto się teraz uczyć?..Nowego!

 

 

Cześć. Chcę dziś odpowiedzieć na często zadawane pytania na forach internetowych, czyli:

Jakiego języka warto się uczyć? 

Jakie są języki przyszłości? 

Czy sam angielski wystarczy do życia i pracy w pięknej Hiszpanii?

Czy jak nie umiałem angielskiego w szkole to znaczy, że nie mam talentu do języków?

Przeczytaj koniecznie ten wpis — zobaczysz jak się ucieszysz pod koniec lektury! 🙂

… Bo w sumie myśląc o powyższych pytaniach stworzyłam krótką historię o tym dlaczego warto nauczyć się kolejnego języka obcego lub znać jakiś język obcy poza popularnym angielskim i motywami tymi są:

  • Usprawnienie pracy mózgu:

Dzięki takiej gimnastyce mózgu możemy zapobiegać takim schorzeniom, jak na przykład demencja, lub choroba Alzhaimera. Pedagodzy, psycholodzy i neuropedagodzy twierdzą, iż nauka nowych rzeczy, stawianie na nowe umiejętności, w tym również nauka nowych języków obcych przyczynia się do tworzenia nowych połączeń między neuronami w mózgu, a zatem usprawnia jego pracę.

  • Nowe możliwości:

Nawet jeśli słabo znasz popularny do nauki w Polsce angielski lub niemiecki, to może się okazać, że o wiele łatwiej przyjdzie Ci nauka języka z grupy języków łacińskich, jak np. hiszpański. Te języki są o wiele łatwiejsze do nauczenia się dla Polaków (co wynika z moich obserwacji jako lektorki hiszpańskiego) niż chociażby angielski.

Jeśli znasz bardziej niszowy język taki, jak portugalski, japoński czy inny język azjatycki lub węgierski, to możesz liczyć na o wiele większe zarobki pracując w tym języku niż ze znajomością angielskiego czy hiszpańskiego. A zawsze i tak warto mieć wpisany w CV jakiś niszowy język nawet na poziomie średniozaawansowanym.

  • Pokonywanie barier w podróżowaniu

Jest na świecie wiele krajów, których mieszkańcy nie znają języka angielskiego lub nie chce im się porozumiewać z turystami w tym języku, nie czują takiej potrzeby. Wtedy dosłownie musimy dogadać się w lokalnym języku na targu czy załatwiając jakąś sprawę w urzędzie lub przychodni.

 

 

Dlaczego polecam naukę hiszpańskiego:

– jest on dla Słowian o wiele łatwiejszy do nauki niż np. języki germańskie lub azjatyckie

– nauczymy się go dosyć szybko, czyta się po hiszpańsku i pisze prawie tak samo jak się mówi

– będziesz mógł porozumiewać się w nim w ponad 20 krajach świata! (jak Hiszpan lub Latynos widzi turystę, to wiadomo, że będzie mówił w języku ogólnym, a nie w slangu..)

kawa w Hiszpanii, Madryt

 

– Hiszpanie i Latynosi mieszkający poza granicami swoich krajów zazwyczaj bardzo słabo mówią po angielsku lub w lokalnym języku, więc możesz być dla nich sporym wsparciem

– jest to piękna kultura! Jest sporo różnic w wymowie hiszpańskiego przez mieszkańców różnych krajów oraz różnic w ich sposobie życia i komunikacji; natomiast ogólnie mówiąc każdy z krajów hiszpańskojęzycznych ma nam do zaoferowania piękno kultury, przyrody, zabytków oraz może nas nauczyć tak samo otwartego i radosnego podejścia do życia, jakie mają jego mieszkańcy

 

Dlaczego polecam naukę arabskiego:

– stanowi spore wyzwanie dla umysłu: jest to język bliskowschodni z zupełnie innym alfabetem, sposobem zapisu niż języki europejskie oraz z dźwiękami nie występującymi w powszechnie znanych językach; warto poćwiczyć mózg ucząc się arabskiego

– jest coraz więcej i będzie o wiele więcej przyjezdnych z krajów arabskich w Europie; często nie mówią oni po angielsku lub ich wymowa jest silnie nacechowana arabskim i trudno zrozumieć ‘ich angielski’

 – warto poznać Prawdziwy obraz krajów arabskich (inny niż w powszechnej ‘literaturze’): to jest historia, początki cywilizacji, piękno relacji międzyludzkich, różnorodność religii i wyznań (tak tak); to bogactwo dialektów (niektórych tak różnych od siebie, że brzmią jak różne języki); warto spróbować poznać i zrozumieć kulturę tego języka oraz spojrzenie na świat mieszkańców krajów arabskich.

 

Zatem mam nadzieję, że Twoje podejście co do swoich możliwości nauki nowego języka obcego zmieniło się na bardziej pozytywne. Niech nie ograniczają nas dawne porażki lub autokrytyka — języków na świecie jest tak wiele i są one tak różne, że często okazuje się, że osoba, która wałkowała podstawy niemieckiego przez 4 lata i rzuciła to z nerwów lepiej i szybciej poradziła sobie np z albańskim lub portugalskim! 🙂

Jeśli chcesz się zagłębić w piękno świata języka hiszpańskiego, portugalskiego, arabskiego, albańskiego, francuskiego, rosyjskiego lub ukraińskiego, to — WSZYSTKIE te języki są dostępne w Lingua System – wystarczy wejść w zakładkę ‚Sklep’ na tej stronie i poczytać szczegóły kursu indywidualnego lub dobrać sobie partnera do nauki w parze! 😉 Proste.

A wkrótce rozpoczynamy nowy projekt mini lekcji hiszpańskiego i angielskiego online do oglądania w formie video kiedy i gdzie chcesz! — Szczegóły i oferta specjalna z gratisem tylko na newsletterze – zapis tutaj obok posta (na telefonie pod tym postem).

Do zobaczenia na kursie lub… na wakacjach!

 

 

 

 

Ten post nie został jeszcze skomentowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyszukaj interesującą Cię treść

Twój koszyk